K I R I K  A Y N A L A RBora AyanoğluYAZACAK ÇOK ŞARKIM VAR

             Ben, pop müzik bestecisi olmaya karar verdiğimde 15 yaşımdaydım. 1961 yılında İstanbul'un birkaç milyonu geçmeyen nüfusu ve sadece radyonun dinlendiği yıllar.

            Sanatçı bir ailenin çocuğu olduğum için pikaplı bir evde büyüdüm. Batı dünyasının müzikleriyle tanışmam, rahmetli ağabeyimin eve taşıdığı taş plaklar sayesinde olmuştu.

            Gizemli ve sadece hayal gücünün yarattığı dünyanın içinde sımsıcak, romantik hislerle yaşamak,erişilmeze kavuşmaya çalışmak, sanatçıyı üretmeye teşvik eden duyguların bizlere ulaşan yansımasıydı. Müzik... ne sihirli şeydi o ? Radyodan gelen melodilerin, antenlerden dünyanın her yerine giderek insanlara ulaşması.

            İnsanlara ulaşmak. Beni besteci yapan bu idi. Lisana ihtiyaç duymadan herkesin anlayacağı ortak tek dil müzikti.

            Evet. Müzik yazmaya karar verdiğimde 15 yaşımdaydım ve böyle düşünüyordum. O yıllar, ciddi yıllardı. Müzik öğrenilecekse konservatuara gidilmeliydi. Durumu babama ve anneme açtım, bu kararıma çok sevindiler. Konservatuar imtihanını kazandım. Artık hedeflediğim müzik yolculuğuna çıkmıştım. En kısa zamanda müziklerimi yazacak ve bütün ülkeye,dünyaya kendimi, şarkılarımı tanıtacaktım. Ne yazık ki böyle olmadı. Yani bu kadar kısa olmadı. İnişli çıkışlı, acı tatlı anılarla dopdolu bir müzik yolculuğu idi bu. 40 senedir sürüyor neredeyse. Yüzlerce şarkı yazdım. Pop müzik bestecisi ve şarkıcısı olmaya karar verdiğimde 15 yaşımdaydım.

            Hala 15 yaşımda bir müzik yolcusuyum ve yazacak çok şarkım var.
            Sevgilerimle...


Yazarımızın sitemizde yer alan yazıları :

Daha yazacak çok şarkım var