K I V I R C I KBilgen BengüKENDİNE İYİ BAK...

             15 yaşında bir genç kız liseye henuz baslamis. Müzikle ilgileniyor, şarkılar söylüyor, Levent Lisesi orkestrasinda solistlik yapıyor, okul orkestrası ile okullarda konserler veriyor. Kısacası müziğe gönül veriyor. En yakın arkadaşının annesi vasıtasıyle Nino Varon'la tanışıyor.. Bu tanışmadan sonraki olaylar çok hızlı bir şekilde gelişiyor. Şanar Yurdatapan'dan kurulacak bir grupta yer alması icin teklif alıyor. Derslerine engel olur mu endişesi ile teklifi kabul ediyor. Grup kuruluyor, diğer kız arkadaşları ile burada tanışıyor. Bir aile ortamı gibi olan Şat Yapım'da çalışmalar başlıyor. Sadece bu üç kıza özel beste, güfte ve kareografiler hazırlanıyor. Kısacası burada koca bir ekip çalışıyor. Grup kısa zamanda adını duyuruyor. Kim mi bu grup ?... Cici Kızlar

            Merhabalar. Ben Bilgen Bengü... Benim hikayem böyle başladı... 1975 Eurovision Türkiye elemeleri ile adını duyuranlardan biri de bendim. Cici Kızlar grubunun, sonradan Kıvırcık diye anılan üyesi.

            İlk Eurovision Türkiye elemeleri yapılıyordu ve bu Türkiye için büyük bir olaydı. Bizim gibi birçok arkadaşımız adını bu yarışma ile duyurmuştu. Televizyonda yayınlandığında büyük bir çoğunluk ilgilenir yorumlar yapardı. O zamanın müzik olayı bu idi.

            Herhalde bu ilk yarışmanın heyacanı hala birçok kişinin belleklerindedir. Bizler bu yarışmaya hemen hemen hergün çalışarak katılmıştık. Ve sonuçların açıklandığı an, bizim heyecanımız dorukta idi. Fakat bir sürpriz olmuş, yarışmadan 2 tane birinci çıkmıştı. Herkes şaşırmıştı. Jüri yurt dışında bizi temsil edecek sanatçıyı kur'a ile belirleyecekti. Biri boş, biri dolu iki adet zarf hazırlandı. Grubun en küçüğü olmam dolayısı ile arkadaşlarım kur'ayı benim çekmemi istediler. O an bunun nasıl bır sorumluluk olduğunu düşünmeden zarfı çektim ve boş çıktı. O günden beridir kur'alardan kaçınırım.

            Biz dolu zarfı çekse idik, yurt dışında farklı bir netice alabilir miydik, hala merak ederim. Böyle başlayan müzik hayatım plak, kaset, konser ve turnelerle devam etti. Bugünse ilk başladığım günlerde olduğu gibi, müziğe karşı aynı heyecanı taşımaktayım.

            Kendinize iyi bakın.


Yazarımızın sitemizde yer alan yazıları :

Kendine iyi bak